Forum Cadeţi Academia de Poliţie

Full Version: Adeverinta medicala
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Salut! Am fost astăzi să-mi depun cererea de înscriere și domnul de la resursele umane nu a specificat când trebuie să merg pentru analize. Din „Important Thread” am înțeles că trebuie să merg la cabinetul medical al IPJ însoțit de adeverința de la medicul de familie, totuși, aceasta o voi procura abia mâine după ora 13.00.
Mai are rost să merg mâine dimineață la IPJ fără adeverință sau să merg după ora 13.00 ? Sau să las pe vineri?
Întreb asta deoarece timpul e foarte scurt, marți fiind prima probă psihologică.
P.S. Pot da proba psihologică dacă nu termin cu fișa medicală până marți?
Mulțumesc anticipat.
cand te-ai inscris nu ti-a dat un bilet cu care sa mergi la cabietul medical din IPJ ?
Apoi acolo iti deschide fisa medicala,faci un control medical prelimnar general,iti spun ce sa faci ( le faci oriunde) si ce sa mai aduci (adeverinta de la medicul de familie).
Dai ~30 lei,apoi cand aduci inapoi fisa medicala completa mai dai ~20 lei.
Cel putin asa e la mine ...
(12-06-2013, 07:20 PM)Robbye13 Wrote: [ -> ]cand te-ai inscris nu ti-a dat un bilet cu care sa mergi la cabietul medical din IPJ ?
Apoi acolo iti deschide fisa medicala,faci un control medical prelimnar general,iti spun ce sa faci ( le faci oriunde) si ce sa mai aduci (adeverinta de la medicul de familie).
Dai ~30 lei,apoi cand aduci inapoi fisa medicala completa mai dai ~20 lei.
Cel putin asa e la mine ...

Ba da, am primit un bilet. Atunci am să merg astăzi după ce primesc adeverința de la medicul de familie până la cabinetul medical ipj, sper să nu fie prea târziu.
iar despre ultima zi de depunere a fisei medicale am intrebat si eu; e 21.
deci dupa testul psihologic..
acu 2 ani trebuia sa te duci cu adeverinta de la medicul de familie cand trebuia sa inchei fisa medicala
Pe mine m-au trimis acasa, cu tot cu adeverinta... au vrut clar sa scrie medicul pe fisa..
Ti-am zis ... la mine nu a trebuit adeverinta . Wink Nici nu e nevoie , intrucat exista spatiu pentru medicul de familie pe fisa.Wink
Mulțumesc de sfaturi, am rezolvat! Mâine termin fișa și pot depune dosarul. Precizez că doamnele de la iași sunt foarte de treabă.
Ca sa pot sa incep fisa medicala trebuie sa ma prezint cu adeverinta de la medicul de familie? Sau pot sa o aduc ulterior?
Eu nu am adus nici o adeverință,și nici nu cred că este necesară pentru începerea fișei medicale.Legat de medicul de familie,poate să te duci cu fișa medicală la el să îți completeze acea ultimă pagină,de altceva nu știu.Asta o poți face oricând,la început,la sfârșit,cum vrei.
Interesant, Flori zicea altceva in postarea aia trecuta la "important".
Tot ce îți trebuie este la început,când te înscrii la IPJ,îți dă de acolo o trimitere la centrul medical M.A.I. pentru începerea fișei,și cam atât...
Sa speram ca asa e, vad maine. N-as vrea sa merg tocmai joi sa fac fisa (in conditiile in care as lua maine adeverinta), fiindca tare mi-e teama ca nu mai gasesc toti doctorii.
Ofiterii aia de la RU nu va zic nimic? Daca nu s-a pomenit de adeverinta, nu ai nevoie. In cel mai rau caz, o sa-ti ceara medicii de la cabinet asa ceva, vezi la fata locului.

Este timp suficient indiferent ca gasesti toti medicii sau nu.
Nu, la RU nu s-a pomenit de nicio adeverinta.
Pe vremea mea, a fost necesara si adeverinta de la medicul de familie, cum ca sunt inscrisa si alte bla bla-uri de-astea. Fisa medicala mi-a fost inchisa de doctorii de-acolo. Acum, ca s-o fi schimbat procedura, nu stiu. Eu doar v-am spus cum a fost in perioada 2010-2011, in ideea de a evita un drum in plus. E posibil, de asemenea, sa difere de la o unitate medicala la alta.
Trebuie. M-am convins astazi.
La mine nu a trebuit.
Atunci, se aplica principiul potrivit caruia exista diferente de ordin teritorial.