Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Franceza
Observ ca majoritatea sustin proba de limba straina la engleza, dar nicaieri vorbindu-se despre franceza. Imi puteti recomanda ceva manuale,culegeri de teste? Merci !
Reply
Franceza:
1. Gramatica limbii franceze cu exercitii – George Ghidu si Valeriu Pisoschi, editura Teora (cei mai multi se pregatesc dupa acest manual);
2. Grammaire Expliquée du Français – Roxane Boulet, Anne Vergne-Sirieys, Sylvie Poisson-Quinton, Celyne Huet-Ogle, editura CLE International, exercitii;
3. Limba Franceza: Manual practic pentru bacalaureat – Nicolae Florentin Petrisor, editura Paradigme;

Sunt luate de pe un forum, nu ma pot pronunta daca sunt sau nu bune. In general n-o sa gasesti multe recomandari pentru lb. Franceza, fiindca intr-o proportie covarsitoare, examenul se sustine la lb. Engleza...
Sper totusi sa-ti fie de folos.
"I know myself like the back of my hand. I can predict my every reaction." - Mr. Nobody
Reply
Am gasit si eu aceste materiale, exact de pe acelasi forum. Pe langa astea, am mai gasit una-alta. Da,am vazut ca extraordinar de multi sustin examenul la engleza. Multumesc oricum, Kroko ! Zi frumoasa in continuare.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)