Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Admitere
Vreau sa stiu daca inaltimea si greutatea au ramas aceleasi ca si anul trecut. Si stiti cumva unde pot gasi date despre recrutarea din jud. Timis?
Reply
Inaltimea minima pentru admiterea din 2017 ar trebui sa fie 1.70m pentru barbati, 1.65m pentru femei. Se mai schimba ocazional, insa mai mult de aceste cifre nu a fost.

Ce date despre recrutare va intereseaza? Date statistice despre recrutarea din jud. Timis puteti gasi la serviciul management resurse umane din cadrul inspectoratului de politie, politie de frontiera etc. Adresa exacta a inspectoratului o puteti gasi accesand pagina institutiei respective.
Reply
(14-02-2017, 08:56 AM)Admin Wrote: Inaltimea minima pentru admiterea din 2017 ar trebui sa fie 1.70m pentru barbati, 1.65m pentru femei. Se mai schimba ocazional, insa mai mult de aceste cifre nu a fost.

Ce date despre recrutare va intereseaza? Date statistice despre recrutarea din jud. Timis puteti gasi la serviciul management resurse umane din cadrul inspectoratului de politie, politie de frontiera etc. Adresa exacta a inspectoratului o puteti gasi accesand pagina institutiei respective.
Am cautat in conditiile de admitere de anul acesta si nu am gasit nimic legat de inaltime. E adevarat ca nu am citit pagina cu pagina,dar am dat si cautare in pagina sa gasesc si nu am gasit nimic. Ramane 1,65 sau 1,70? Cum pot afla sigur 100%?
Reply
Raspunsul concret il veti avea in momentul in care se demareaza activitatea de recrutare pentru anul 2017 si vor fi afisate conditiile de recrutare si selectie.

In momentul de fata, daca se mentine OMAI 140/2016, limitele de inaltime sunt 1.70m pentru barbati si 1.65m pentru femei.
Reply
(14-02-2017, 04:43 PM)Admin Wrote: Raspunsul concret il veti avea in momentul in care se demareaza activitatea de recrutare pentru anul 2017 si vor fi afisate conditiile de recrutare si selectie.

In momentul de fata, daca se mentine OMAI 140/2016, limitele de inaltime sunt 1.70m pentru barbati si 1.65m pentru femei.
Mie imi lipseste jumatate centimetru. Visul frumos s-a incheiat
Reply
In acest caz, daca se mentine inaltimea respectiva, nu aveti alta varianta decat de a va reorienta (alta academie sau chiar o facultate civila).
Reply
Aveti idee cand vom afla criteriile de admitere? urmaresc site-ul academiei,dar nu apare nimic
Reply
Cel mai sigur, in momentul in care incepe recrutarea, iar data a variat destul de mult in ultimii ani. Poate fi oricand intre martie si iunie.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)