Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Admitere 2013
(12-03-2013, 12:38 PM)Sergiu Wrote: Stie cineva, ceva despre admiterea de anul acesta? Pe siteul academiadepolitie.ro inca nu s-a afisat nimic
Nu stie nimeni nimic oficial pana cand se afiseaza pe siteul Academiei ( am auzit ca prin aprilie o sa vedem ce si cum ). Acestea sunt locuri propuse: http://scoaladragasani.ro/admitere/resur...i_2013.pdf
(25-03-2013, 09:37 PM)adrian08 Wrote: cica s ar schimba tematica asa am auzit de la un baiat care face in prezent scoala de jandarmi

Adica? Ce s-ar schimba?
...da asa am auzit si eu..dar mai bine ar fi sa lasam zvonurile deoparte si sa ne axam pe studiu, parerea mea este ca e mult prea tarziu pentru schimbari,poate anul viitor!
(25-03-2013, 11:18 PM)alexav Wrote: ...da asa am auzit si eu..dar mai bine ar fi sa lasam zvonurile deoparte si sa ne axam pe studiu, parerea mea este ca e mult prea tarziu pentru schimbari,poate anul viitor!
sunt de acord.....si daca ar fi schimbari, ar fi minore...

Salutari. Din ce am inteles,in anii trecuti inscrierile au inceput in luna martie.A venit luna aprilie si eu unul nu am vazut nimic nicaieri.Pe site-ul Academiei in afara de regulament,peste tot apare eroarea aceea.Stie cineva ceva ? Multumesc.
Rabdare...
Anul trecut inscrierea a inceput in iunie , daca nu ma-nseala memoria. Si ce e cu graba asta ???
am sunat ieri la ipj-ul din teritoriu si mi s-a zis sa revin cu un telefon peste 10-12 zile..
Eu nu inteleg ce conteaza daca inscrierea incepe peste 1 saptamana sau 2 luni . Smile

Noi trebuie sa invatam si ATAT.
celor interesati - a aparut tematica 2013 !
Link?
poti intra pe site-ul academiei
-studii-admitere-tematica 2013
Eu nu gasesc sau nu imi merge bine pc-ul, nu stiu. Pune link .
eu am scos tematica noua acum o ora jum, vad ca din nou se lucreaza la pagina si nu pot accesa,dar am downloadat-o
(03-04-2013, 09:16 AM)alexav Wrote: eu am scos tematica noua acum o ora jum, vad ca din nou se lucreaza la pagina si nu pot accesa,dar am downloadat-o

Nu pot accesa site-ul academiei. Ceva modificari fata de '12 ? Merci

(03-04-2013, 12:33 PM)theocfan Wrote:
(03-04-2013, 09:16 AM)alexav Wrote: eu am scos tematica noua acum o ora jum, vad ca din nou se lucreaza la pagina si nu pot accesa,dar am downloadat-o

Nu pot accesa site-ul academiei. Ceva modificari fata de '12 ? Merci

inca se lucreaza la site- nu nicio modificare!
ĂĂĂ... toate ca toate, dar de ce a aparut asta ( http://i.imgur.com/JPnkHCU.png ) acolo?
[quote='Vlad' pid='1873' dateline='1365049783']
ĂĂĂ... toate ca toate, dar de ce a aparut asta ( http://i.imgur.com/JPnkHCU.png ) acolo?
[/quot
daca observi sus scrie Presedintele comisiei centrale de admitere, aceasta anexa poate fi ori o contestatie ori departajarea locurilor dupa parerea mea, dar nu asta trebuie sa ne intereseze pe noi !
Manuale şi tematici 2013.
http://www.academiadepolitie.ro/root/stu...olitie.pdf

METODOLOGIA CONCURSULUI DE ADMITERE 2013

http://www.academiadepolitie.ro/root/stu...LENDAR.pdf
A observat cineva ca nu mai este contravizita ? Eu unul nu vad unde e contravizita medicala.
(07-04-2013, 03:16 PM)Marius!!! Wrote: A observat cineva ca nu mai este contravizita ? Eu unul nu vad unde e contravizita medicala.

va aparea cand va fi in perioada de admitere, daca ai observat in regulament scrie ce tarife au la contravizita medicala, deocamdata sunt trecute cu rosu, urmeaza a fi stabilite.
Indeed. My mistake. Thanks.
Salutare! Am gasit pe un site cifrele de scolarizare pentru anul universitare 2013-2014, se pare aprobate de Minister si sunt 425 de locuri la Academia de Politie, acum sa vedem cum vor fi distribuite. Linkul aici: http://media.rtv.net/other/201304/hg_cif...879900.pdf
N-am auzit eu bine sau locurile anul acesta vor fi la comun ?! Si fete si baieti la gramada?!
(10-04-2013, 09:37 PM)Robertuts Wrote: N-am auzit eu bine sau locurile anul acesta vor fi la comun ?! Si fete si baieti la gramada?!
Da , ai auzit bine:p
(10-04-2013, 09:37 PM)Robertuts Wrote: N-am auzit eu bine sau locurile anul acesta vor fi la comun ?! Si fete si baieti la gramada?!

Mi se pare o prostie.Adica n-am nimic sa nu intre fetele,dar ma gandesc asa,le-ar conveni daca sa zicem prin absurd ar lua 150 de fete si 20 de baieti ? Eu unul nu cred ca vor un asa sistem..In fine.SIgur o sa fie separat cand or sa puna locurile oficiale.
Vor fi comune.
Locurile alea propuse sunt 99% cele oficiale.
Iar filtrul adevarat la fete e sportul...Nu e asta primul an in care sunt locuri comune si mereu au fost baietii majoritari..

Daca inveti,nu-ti ia nici vreo fata si nici vreun baiat locul..
Or fi alea propuse,dar poate cand se vor pune oficial le vor imparti..In fine.Doar ziceam asa ca idee ca nu le-ar conveni nici lor.
Eu sunt de acord cu locurile comune , dar nu sunt de acord cu baremele de la sport. Infractorul nu tine cont ca are in fata un politist sau o politista ...la fel alearga . Dar vin cu o intrebare : ele pica atat de mult la actualele bareme , dar daca ar fi si la ele baremul baietilor , cred ca nu mai trec decat maxim 10% dintre candidate .

In concluzie , mai bine cum e acum.

Oricum , daca inveti , nu ai de ce sa iti faci probleme . Sincer.
Nu ma refeream strict la invatat,dar cum ai zis,nu cred ca fetele pot face fata la fel cum face un baiat,deci nu vad cum le-ar veni lor sa aiba mult mai multe fete in sistem. Si daca ma iau dupa invatat,sincer,m-am uitat pe rezultatele din ultimii 2 ani,fetele sunt peste baieti aproape la fiecare materie in parte,nu mai spun de Drept unde au avut medii foarte mari.In fine,doar am intrebat,am zis ca poate n-am vazut eu bine. Bafta invatat!
Robert, deja pe forum sunt 3 candidati, care au potentialul de a intra la drept, asta asa, ca fapt divers.
In general fetele sunt mai constiincioase... dar asta nu inseamna ca noi nu putem accede la asa ceva, din cauza unor strutocamile care se vor politiste. Sunt unele fete care pot face fata si la baremele noastre.. etc.Nu va lasati la sexul frumos! Big Grin
Pai asa si eu am zile cand scot peste 9 la toate 3,zile in care scot 7 si ceva..nu asta e problema.Oricum,de cand sunt stiu ca fetele tocesc mai mult,dar noi gandim mai mult Big Grin
Si,poti sa-mi zici si mie care-s cei 3 ? Smile
Robert,cand te ai apucat de invatat?
engleza si romana din octombrie.istorie din ianuarie dar deja am trecut de jumatatea materiei. Tu? Smile
robbye 13 mare dreptate aiSmile nimeni nu-ti va lua locul daca tu ai invatat! plus de asta locurile au fost aprobate.deci au parafa pusa doar ca se mai astepta putin pana sa le afiseze pt ca atunci se va incepe si inscrierea. succes si mai putin cu laudele notelor pe care le scoateti acasa, vom vedea la examen ! aa da si locurile sunt la comun si nu e pentru prima data!
Tigari sa fie.. ca-n rest... ne descurcam noi. Smile)
Haha.Vlad,daca voi vedea pe vreunu' alergand cu tigarea in gura la rezistenta sigur esti tu =)).Alex,asta voiam sa zic si eu,parca toti se lauda cat de grozavi sunt acasa,dar asa sunt unii "In lupta cerbi,in vreme de pace lei".
Te contrazic . Daca eu zic ca fac in cel mai rau caz 27 de raspunsuri corecte la romana ma crezi ? Ma doare in paispe .... eu spun ca am lucrat toate testele care s-au dat la AdP din 2000 incoace si nu am coborat sub aceasta valoare . Ideea nu e ca ma laud , ci ca spun pe la ce nivel sunt . Oricum , la examen in conditiile respective , va fi infinit mai greu ca acasa . Stiu ce zic , iar cei care dau pentru a doua oara , cunosc . Tongue
Nu era vb. de tine
sunt foarte multi care vor da pentru a doua oara, de data aceasta nu va fi loc de greseli si neatentie! in rest multa stapanire de sine!
+1 alexav
109 zile !
pana atunci...munca,munca,munca.
Salut, sper ca nu ma bag aiurea in seama, insa istoria inseamna munca, am un prieten tot la mate-info care s-a apucat de pregatire acum o luna cu o profesoara si i-am spus ca mie mi se pare tarziu.
Asa e. Merita totusi sa incerci.
La fel cum andrei imi spunea mie acum ceva luni in urma, munca si disciplina!
Eiiiiiiiiii....cred ca e o ineptie sa afirmi ca trebuie sa te apuci cu 1-2-3-4-5-6 luni inainte de examen ... totul trebuie individualizat in ORICE domeniu . Eu anul trecut , asta ca fapt divers, m-am apucat cu 1 luna si jumatate inainte de examen si alergam 1 data pe saptamana . Smile
da dar tu esti baiat,, sportul altfel il asimilezi...eu nu afirm nicio ineptie dar se vede cine e pregatit la examen! in cazul fetelor, sportul trebuie demult inceput pt a avea rezistenta! nu doar alergi si atat, pe langa alergat iti trebuie sa faci si exercitii pt efortul pe care il depui la alergat!
Cum adica sa faci exercitii pentru efortul pe care il depui la alergat . Explica-mi si mie cum vine asta.
am citit anumite post-uri in care voi spuneti sa alergati si doar atat, eu ma refeream la exercitii de forta, de dezvoltare a volumului plamanilor... nu vorbesc ineptii dar eu nu alerg aiurea mai trebuie alternat..uite asa vineTongue
Alexav, esti fata?
Alexav , gafezi ... plamanii nu se dezvolta cum vrei tu , ca nu sunt muschi . Singura forma de "dezvoltare " a lor este alergatul . Vezi ca nu cunosti lucruri esentiale de fiziologie si anatomie . La sala de forta (pe care o frecventez si eu de ceva ani) nu iti cresc plamanii.lol cum a sunat asta , ci doar muschii. Atat.

Oricum antrenamentele la sala nu te ajuta decat ca te dezvolti armonios. Strict pentru probele de la Adp te-at ajuta genuflexiunile , asta pentru viteza. Bine , si celelallte exercitii de impins , tras pentru aruncarea mingii , dar , personal , consider ca aruncatul mingii tine mai mult de tehnica.
Marius, fii docil mai! Deja vorbiti prea mult de alergat; m-am accidentat... "accidental" acum o saptamana, facand entorsa la gleza piciorului stang...si..si.. ma oftic!
Per total, daca nu fumati, trageti sanatos, cei care aveti frica asta...omniscienta. Rabdare... si incercati in fiecare seara sa mariti "pasul".

Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Locuri FR 2013 razvan_rich 24 13,306 08-06-2013, 06:57 PM
Last Post: Admin

Forum Jump:

Users browsing this thread: 2 Guest(s)