Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Radiografii stomac, plamani
Pentru fisa medicala vi s-au cerut si filme la stomac si plamani...sau asa ceva?Mie mi-au spus sa atasez doar electrocardiograma,insa am auzit astfel de zvonuri.Multumesc.
Reply
Filme la plămâni (radiografii) cred că a cerut toată lumea. Nu ştiu care e treaba cu stomacul.
Reply
(02-06-2012, 02:44 PM)Cristina Wrote: Pentru fisa medicala vi s-au cerut si filme la stomac si plamani...sau asa ceva?Mie mi-au spus sa atasez doar electrocardiograma,insa am auzit astfel de zvonuri.Multumesc.

Trebuie sa faci o ecografie pentru rinichi, ficat etc. De stomac nu am auzit nimic niciodata.
Reply
Mi-am amintit ceva, la ANP se făcea ceva radiografie în zona stomacului, trebuind să bei o soluţie pentru a se vedea nişte chestii pe monitor, dar nu cred că se dă film.

Cristina, la ce armă ai auzit chestia asta?
Reply
(02-06-2012, 07:21 PM)Admin Wrote: Mi-am amintit ceva, la ANP se făcea ceva radiografie în zona stomacului, trebuind să bei o soluţie pentru a se vedea nişte chestii pe monitor, dar nu cred că se dă film.

Cristina, la ce armă ai auzit chestia asta?

Intr-adevar,la ANP.Ciudat este ca eu le-am lasat deja fisa medicala si nici vorba de radiografii.O sa vad luni despre ce e vorba...poate se dezmeticesc si ma "lumineaza" si pe mine.
Reply
La ANP va trebuie radiografie la plamani,nu la stomac Smile
Reply
Se cere şi ceva radiografie abdominală pe lângă cea pulmonară.

Cei de la ANP au piticii lor, de ex. vor şi formula dentară şi alte examinari care nu se fac în alte părţi.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)