Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Probleme temporare fisa medicala
Salut. Daca in cazul in care, la fisa medicala, la o consultatie, este depistata o problema nu prea majora, 2-3 carii in fundul fundului gurii ce nu se vad deloc, sau o lipsa de niste minerale, de calciu etc., ti se ofera sansa sa pleci acasa, sa remediezi problema cu cariile, sau sa iei niste pastile pentru acele minerale sau orice alte probleme, sau ti se pune pe loc eticheta "INAPT"? Iar in cazul in care se face acest lucru, am dreptul sa continui fisa medicala, pentru care am si platit, cu toate ca nu mai conteaza, nu?
Reply
Nu-ti face griji. Ideea e sa n-ai dinti lipsa.
Deficitul de calciu sau minerale.. etc, il poti avea si temporar, deci nu e nicio problema.
Pune mana si invata!
Reply
Mie imi lipseste un canin, am efecuat radiografii si mi s-a spus ca nu imi va creste pentru ca nu am radacina. Timpul este prea scurt pentru un implant, credeti ca va fi o problema?
Reply
Dinti lipsa nu am, slava domnului, insa am carii pe care, bineinteles, le voi trata pana la fisa medicala. De invatat, invat. Mersi de indemn si de raspuns!
Reply
Depinde de la medic la medic, insa pentru tot ce tine de analize si alte chestiuni care se pot rezolva relativ repede este normal sa se ofere o perioada de gratie pentru ca nu este ceva suficient de grav incat sa se dea inapt.

Legat de canin, habar n-am, vezi ce spun medicii de la cabinet.
Reply

Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Pe ce data trebuie sa merg sa-mi fac fisa medicala? bitzudesign 1 1,778 27-12-2015, 05:05 PM
Last Post: Admin
  Fisa medicala gresita Andrei C. 4 3,639 28-05-2015, 05:21 PM
Last Post: IonelaV
  Fisa medicala academie si agenti guzzy 8 9,210 25-05-2015, 03:41 PM
Last Post: laur3ntziu00

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)