Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jandarmii pot da la Politie FR?
Am auzit ca ar fi mai slaba concurenta la Politie FR si ma bate gandul sa incerc acolo.
Credeti ca se poate? De intampinat greutati sunt convins ca o sa intampin din partea unitatii, dar daca e legal voie m-as cam lupta putin cu ei Smile
Reply
Singura ta optiune este de a astepta sa se scoata locuri la FR pentru jandarmi. Alta varianta este exclusa (transferurile intre arme nu se mai pot efectua, poate doar daca ai "spate").
Reply
N-am inteles ce-ai zis despre singura mea optiune. Cred ca ai vrut sa zici sa astept pana ce NU se vor scoate locuri la FR pentru jandarmi..
Ma gandeam eu ca o sa fie greu. Adevarul e ca am citit la un moment dat undeva ca participarea la FR se face cu aprobarea comandantului si in functie de nevoile de personal in corpul ofiterilor.
big shit Confused
Reply
Daca vrei sa te inscrii anul asta, acum ai ocazia. Alta data nu stiu cand se vor scoate locuri la FR pentru jandarmi, e prima oara cand s-au scos anul asta de cand s-a reorganizat Academia.
Reply
Din cate stiu au fost si anul trecut 5 locuri jandarmi FR..., acum 3 ani au fost sigur, ca doar ce ne-au venit doi ofiterasi de acolo
Reply
Da, greseala mea. Anul trecut au fost 18 locuri pentru politie, 3 politie de frontiera si 5 jandarmi.

Poate voi face o sectiune dedicata pentru locurile astea, vad ca incep sa se scoata mai des.
Reply
Te astept pe pm sa discutam mai pe larg, atat cat stiu.. cat pot.
Ca o conchidere spuselor Adminului, nu se poate; din operativ se poate candida doar pe locurile dispuse de inspectoratul apartinator, in cazul de fata, IGJR.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)