Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultat examinare psihologica - Inapt ofiteri, apt agenti/subofiteri
frate mi au zis"esti apt pentru agenti dar nu esti apt pentru academie "WTF???m au terminat psihic cu asta.
Reply
Am mai auzit si eu chestia asta..noua ne-au spus ca am trecut toti,dar nu s-a afisat nimic pe hartie ca sa vad cu ochii mei Smile)
Reply
In cazul in care ti-au spus ca esti APT doar pentru agenti nu ai de ales.. sau mergi la agenti sau renunti la tot , la Academie numai poti merge
Reply
nu dau la agenti...asta e am avut o zi proasta.Am o intrebare in ce circumstante poti sa fii apt pe agenti si ianapt pentru academie?mi se pare ciudat,eu banuiesc ca doar in cazul in care nu faci destul la testul de inteligenta sau de atentie.
Reply
(11-07-2012, 09:05 PM)FurorGermanicus Wrote: nu dau la agenti...asta e am avut o zi proasta.Am o intrebare in ce circumstante poti sa fii apt pe agenti si ianapt pentru academie?mi se pare ciudat,eu banuiesc ca doar in cazul in care nu faci destul la testul de inteligenta sau de atentie.

In circumstante ca trebuie sa ai o trimitere de catre cinvea cu putine sau multe pile , cunostinte etc .
Reply
De unde atâtea pile pentru o porcărie de examen psihologic? Se mai riscă cineva la așa ceva?

Cel mai probabil nu ai atins baremul minim pentru ofițeri. Nu este nimic ciudat și am mai văzut astfel de cazuri. Din moment ce nu avem niciun membru în Centrul de Psihosociologie al MI, va trebui să te mulțumești cu atât.
Reply
Asta cu pilele am auzit-o de sute de ori,daca n-ai pile sau nu cotizezi nu intri.E frustrarea celor care sunt incapabili sau limitati si nu sunt in stare sa recunoasca "da frate poate nu's facut pentru asta,poate nu m-am pregatit suficient,poate nu pot mai mult".Eu unul nu-s nici atlet,nici vreun geniu,nu stiam pe absolut nimeni din academie si totusi am intrat pentru ca am muncit.Fiti responsabili,asumati-va esecurile si nu mai gasiti scuze penibile "da,n-am intrat pentru ca la Academie tre' sa fii pilos sa prinzi un loc".Puneti mana si antrenati-va,invatati temeinic,mai lasati facebook-ul si cluburile si rezultatele n-au cum sa nu vina.
Succes la admitere tuturor,cei seriosi vor intra ,ceilalti macar sa traga o invatatura din experienta asta:pentru a realiza ceva in viata trebuie sa faci sacrificii.
Reply

Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Repartizare examinare psihologica alex567 3 3,729 04-06-2015, 09:00 PM
Last Post: alex567
  Examinare psihologica Adriann9 2 3,644 29-05-2015, 12:21 PM
Last Post: Bogdan
  Examinare Psihologica Politie / Penitenciare EmmyD 2 3,830 05-05-2015, 04:19 PM
Last Post: EmmyD
  Subiecte examinare psihologica bradynek 6 11,166 12-02-2015, 05:25 PM
Last Post: Brando
  Rezultate examinare psihologica Nik92 11 17,936 09-07-2013, 08:52 AM
Last Post: alexav

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)