Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Admitere 2015
Discutiile privind Admiterea 2015.
Spor la invatat!
Sa fie! Multumim!
De cât timp aştept eu topicul ăsta! =D Pentru a nu devia de la subiect, aş avea şi eu o întrebare: în cazul în care ziua în care dai probele sportive se suprapune cu un examen la altă facultate, gen ANI, nu se poate amână niciunul dintre examene ? Probele scrise înţeleg că nu se pot amână, dar cele sportive nu mi se pare imposibil de reprogramat întrucât sunt atâtea grupe de băieţi în zile diferite.
da faci un raport (cerere) catre conducere sa dai in alta serie, trebuie sa ai un motiv bine intemeiat
Şi presupun că susţinerea unor probe în cadrul altei facultăţi nu constituie un motiv bine întemeieat...
Salut. Si eu dau in 2015 admiterea,soer sa ne ajutam reciproc cu orice informatie avem nevoie.
spor la invatat!!
Si eu sunt pentru admiterea din 2015.Este cineva care s-a apucat serios de invatat?Si daca da,cum se pregateste,adica cum isi imparte timpul pentru fiecare materie in parte avand in vedere ca avem si bac-ul anul acesta.Multumesc!
E prea devreme. Bucura-te de vacanta!
Poate pentru unii e prea devreme insa pentru cei care au picat sigur anul acesta sigur nu e. Multa bafta la invatat!
Vrei sa spui ca unul care abia o vazut ca nu a fost admis,sa si apucat de invatat?te cam inseli,are si el nevoie de o perioada de linistite ca doar na,chiar daca suna amuzant pentru unii,o trecut prin atatea.
Aşa e! Cei care am căzut chiar avem nevoie de puţină odihnă Shy Doar că în cazul unora această odihnă durează doar câteva zile pentru că trebuie să continue pregătirea pentru agenţi/subofiţeri Shy Aşa că...mult spor sau odihnă plăcută (după caz) Big Grin
cand se publica subiectele din anul acesta?
nu prea curand, cred
Eu încep pregătirea pe 26 august, până atunci mă bucur de ce a mai rămas din vacanță. Angel
Ne asteapta un an in care trebuie sa invatam pe branci,sper sa fie bine la final. Smile
Nu ezitati sa intrebati cand aveti nelamuriri.
Suntem aici pentru voi. Big Grin
Si eu va stau la dispozitie atat cat pot de mult !!
Salut, anul acesta concurez pentru admiterea la OSP, o sa fie putin cam greu avand si bac-ul dar sper sa fie bine in final. Bafta tuturor !!
Ce pot sa zic,multa bafta si invatati mult. Nu am venit aici sa ma laud.Am intrat dar inca nu imi vine sa cred. O sa-mi revin la Drajna presupun. Sa stiti ca o sa fie greu,daca nu foarte greu,dar e imposibil sa cazi daca inveti. Have faith.
You guys, break a leg!
daca vreti subiectele de anul acesta, ma puteti contacta. vi le pot trimite pe facebook, whatsapp, etc. Felicitari celor care au intrat si daca e cineva admis la drept pe aici, sa ridice o mana sus :d
eu am intrat la drept
Imi poti trimite te rog frumos subiectele?
                                 " BONA FIDE "
Buna. Felicitari celor admisi. Nu vindeti cartile de pe care ati invatat si lucrat?
Prezent si eu , la anul iar am picat cu 8.0 , 1 sutime nenorocita
La drept am intrat si eu!

Trebuie sa invatati, sa va pregatiti pentru sport si nu in ultimul rand sa aveti un psihic tare!....Succes!....
Poate cineva sa-mi spuna daca se va modifica baremul de inaltime pt admiterea de anul viitor ? Fata de baremul de anul acesta
Probabil va ramane acelasi. Nu cred ca isi permit sa faca modificari de la an la an.
(02-08-2014, 07:53 PM)mariusmvm97 Wrote: Salut. Si eu dau in 2015 admiterea,soer sa ne ajutam reciproc cu orice informatie avem nevoie.
spor la invatat!!

Cum adica ai picat cu 8.0? La scris?
Ultima medie la scris a fost 8,10.
Dintre cei care au intrat,cam cat va costat totul adica :cartile pentru invatat,vizita medicala,cazarea si toate celelalte??
Daca puteti sa-mi spuneti.
@boscutzza, există un precedent, în anii 2010-2011. În 2010 s-a modificat limita de înălțime, scăzând la 1.60 / 1.65, pentru ca în 2011 să revină la limita anterioară, aceea de 1.65 / 1.70. Nimeni nu poate garanta menținerea limitei actuale, precum nici modificarea baremului nu e un element 100%s sigur. Însă, ca idee, luați în calcul și asta.
”Don’t ever let someone tell you that you can’t do something. Not even me. You got a dream, you gotta protect it. When people can’t do something themselves, they’re gonna tell you that you can’t do it. You want something, go get it. Period.” - Will Smith
Vand sinteze istorie.Limba romana.engleza.100 RON.succes garantat!!!

Se vede si fara caps.
Succesul nu e garantat de sinteze,ci de munca pe care o depune cel pe care o are.
Cam cati suntem pe acest forum care ne pregatim pentru Admiterea din 2015?
Si eu pentru 2015.

E a doua oara cand folosesti Caps.
Ai warn.
Si eu pentru 2015 Smile Spor la invatat.
Si eeu.
@mariusmvm97 Fisa medicala pe mine ma costat 200 + 65 lei la inchidere, pentru dosar o sa faci cateva poze, cazare gasesti in apropiere de Baneasa la pensiuni, dar trebuie sa-ti rezervi un loc cu 2-3 luni inainte de examen sau cel mai bine daca ai prieteni/rude sa-i rogi sa te cazeze cateva zile, eu dupa inscriere m-am intors acasa si am venit la contravizita medicala dupa am stat noapte la rude. In ceea ce priveste cartile eu le am aproape pe toate xeroxate, dar in principiu nu conteaza costurile atata timp cat tu iti doresti sa ajungi acolo.
OxygeN094 multumesc pentru raspuns.Eu imi doresc foarte mult sa intru si ma voi pregati cat pot eu mai bine pentru asta.

Si spor la invatat tuturor candidatiilor pentru Admitere 2015!
Ridic si eu o mana. Am intrat la drept. Succes candidatilor pentru 2015! Sa aveti vointa, rabdare, sa stiti ce va doriti ,sa fiti siguri pe voi si cu Dumnezeu o sa izbutiti. Va sunt alaturi la orice intrebare aveti! Succes!
Ne vedem la Drajna pentru cei de anul acesta.
Buna. Scuze daca deranjez. Am vazut ca ai intrat la Drept. Felicitari! Anul acesta vreau si eu sa dau tot la drept si speram sa ma ajuti cu niste raspunsuri. Cat timp te-ai pregatit pentru examene si din ce carti de grile ai lucrat? Nu stiu ce carti sa imi mai cumpar si am si foarte multe emotii Sad. Multumesc.
Buna. Mersi. Eu anul trecut am dat bacalaureatul, iar prin octombrie la inceput am inceput pregatirea la romana. La romana materia mi-a fost structurata de profesoara, cum a stiut ea mai bine. Referitor la teste am lucrat din volumul II al lui Petricica, Teste de gramatica-Maria Ticleanu, care sunt mai greute, dar daca te obisnuiesti cu ele o sa-ti fie mult mai usor, testele din anii trecuti, plus altele si altele de pe net , de la profesoara. La engleza am lucrat din Mihaela Cherches, care acopera toata materia. La istorie din Ludmila Petrescu, Teste. Grila. Istoria romanilor-Stan Balan, unde ai si sinteze, in care gasesti multe informatii suplimentare. Legat de emotii, lasa-le deoparte.
Okay. Multumesc pentru raspuns.
Salutare.Si eu ma pregatesc pentru admiterea din 2015,dar am vreo sansa sa intru daca am exact 1.70m inaltime?
E 1,65. Baga mare cu invatatul.
Cum??Nu e 1,70 la baieti?Stiam ca 1,65 e la fete....ar fi super sa fie 1,65

d) să aibă înălţimea de minimum 1,70 m bărbaţii şi 1,65 m femeile- Fuck...si eu nu depasesc deocamdata 1,7 Sad
@Ovidiu uite aici de pe site-ul Academiei

Având în vedere prevederile art I.1 din OMAI
nr 63/2014 (publicat M.Of. nr 309/2014)
pentru modificarea OMAI 665/2008, criteriul
de înălţime minimă a candidaţilor pentru
participarea la consursul de admitere, prevăzut
la art 6, alin 3, litera d din Regulamentul
privind organizarea şi desfăşurarea
concursului de admitere la studii universitare
de licenţă, în facultăţile Academiei de Poliţie
„Alexandru Ioan Cuza”, în anul 2014 se
modifică după cum urmează:
• Pentru barbaţi - de la 1,70 m la 1,65 m
• Pentru femei - de la 1,65 m la 1,60 m.
II. Având în vedere prevederile art II din OMAI
nr 16/2014 (publicat M.Of. nr 88/2014)
pentru modificarea OMAI 665/2008, criteriile
de înălţime nu se aplică la recrutarea
candidaţilor pentru forma de învăţământ cu
frecvenţă redusă.”
Super! Sa traiest omule Big Grin
Se zvoneste ca pentru admiterea din 2015 s-ar reveni la baremul de anul trecut, si anume 1,65 fetele respectiv 1,70 baietii.

Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Admitere FR 2015 ceoe 9 4,857 20-04-2015, 06:45 PM
Last Post: diaoana

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)