Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ziua Porților Deschise, la Academia de Poliţie „Alexandru Ioan Cuza” 2012
Ziua Porților Deschise, la Academia de Poliţie „Alexandru Ioan Cuza”
Monday, 2 April 2012 | 0 Comentarii »
La data de 05 aprilie 2012, între orele 9.00 – 16.00,

Academia de Poliţie
„Alexandru Ioan Cuza” organizează Ziua Porţilor Deschise, ediţia a V a.

Toţi cei interesaţi au ocazia de a ne vedea la noi „acasă”. Tinerii absolvenţi de liceu au posibilitatea de a fi informaţi cu privire la oferta educaţională a facultăţilor Academiei de Poliţie şi de a se interesa în mod direct de condiţiile de studiu, cazare şi recreere pe care instituţia noastră le oferă.

Cu acest prilej vor fi organizate întâlniri cu echipa managerială a academiei, vizite în amfiteatre, laboratoare, spaţii de cazare şi săli de mese, expoziţie de carte şi publicaţii ale cadrelor didactice, exerciţii demonstrative.

În încheiere, studenţii academiei vor prezenta un spectacol cultural-artistic.

Link

Cine vine?

Academia de Poliţie "Alexandru Ioan Cuza" Bucureşti - PAGINA OFICIALĂ
19 hours ago
Pentru moment Ziua Portilor deschise se amana!

Va adresam scuzele de rigoare. O sa va anuntam imediat ce se va stabili o noua data.

Link: http://www.facebook.com/apaicofficial
Da...din pacate s-a amanat ZPD. S-a amanat din cauza faptului ca nu se stie nimic inca de locurile de admitere...nimic de probele sportive. Toate informatiile care au fost oferite in luna februarie, si-au pierdut din rezonanta. NU mai este nimic valabil...asteptam acum noi informatii de la Minister si speram sa fie bine Smile

Bafta multa!
Ministerul de Interne este celebru în ceea ce priveşte anunţarea locurilor pentru şcolile proprii şi chestia asta durează de ceva timp. Nu este ceva normal, dar asta e situaţia.

Important de reţinut este faptul că în acest an este posibil să asistăm la o premieră, atât în ceea ce priveşte scăderea locurilor, cât şi revenirea la separarea lor pe sexe. Desigur, nu este nimic bătut în cuie, însă lucrurile încep să se mişte în acea direcţie. Deja la Oradea s-au scos locuri separate, iar eu nu cred că şcoala va fi mai cu moţ şi nu se va respecta aceeaşi regulă şi la celelalte. Vom vedea.

Vizavi de sport, nu cred că se va schimba. În cel mai rău caz, se va modifica proba de forţă (situaţie ipotetică, dar nu e exclus), dar este suficient de mult timp până la admitere, indiferent de natura ei. Nu vă faceţi griji.

Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Academia de Politie si alta facultate simultan brdan18 15 5,970 30-07-2015, 01:26 PM
Last Post: bimilit
  Locuri Academia de Politie 2015 cosmin 14 6,479 13-07-2015, 05:53 AM
Last Post: Admin
  Ziua Portilor Deschise 2015 cosmin 10 4,546 08-04-2015, 05:46 PM
Last Post: cosmin
  Ziua Portilor Deschise 2014 Admin 0 1,109 30-03-2015, 06:36 PM
Last Post: Admin
Exclamation Admitere 2012 Admin 146 66,725 01-08-2012, 08:26 PM
Last Post: yoluptatoru

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)