Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karate de performanta - avantaje admitere?
Buna! Am o intrebare si  as dori sa mi  se raspunda cu mare sinceritate   si sigur de acest lucru.
O persoana este  legitimata la un club de karate practicand timp de 13 ani karate si pana in prezent obtinand  si centura neagra. Beneficiaza  de ceva la admitere in cadrul academiei  de politie? Multumesc anticipat.
Reply
În afară de toată stima celorlalţi, nimic palpabil.
Reply
(25-12-2014, 11:27 PM)N. Claudiu Wrote: În afară de toată stima celorlalţi, nimic palpabil.

Nici macar.
Ontopic: Dupa admitere, in tabara de la drajna se desfasoara diverse demonstratii. O sa ai posibilitatea sa te dai mare acolo in schimbul a 2 zile de permisie, daca se pastreaza traditia.
"I know myself like the back of my hand. I can predict my every reaction." - Mr. Nobody
Reply
Buna! As vrea sa imi raspunda Vlad admin. sau veteranii. Smile Care chiar stiu despre ce este vorba.Va multumesc anticipat. Am citit intrebarile si nu am gasit aceasta intrebare pe forum sau asemanatoare.
Reply
La admitere nu te ajuta absolut deloc. Valabil pentru orice sport.

P.S. Ce au spus ceilalti colegi este adevarat.
Reply
Sunt student aici, ma consider deja veteran Big Grin
"I know myself like the back of my hand. I can predict my every reaction." - Mr. Nobody
Reply
Buna!Va multumesc Admin si Kroko pentru rasbuns,dar mai am o intrebare.Daca acea persoana doreste sa continuie sportul pe care-l practica (karate) poate sa se inscrie la un club din Bucuresti si sa-si continuie antrenamentele si sa mearga si la competitii?sau.... Multumesc anticipat! Smile Felicitari Kroko pentru ca esti student acolo,bravo! Smile
Reply
Iti multumesc si sper sa pot sa te felicit pentru acelasi lucru in toamna.
Din cate stiu eu, nu, nu se poate. Cel putin in primul semestru n-o sa poti iesi cand vrei ci doar joia (daca ramane ca in anii precedenti).
Exista totusi o alternativa - clubul de sport al Academiei. Te poti antrena cu profesori foarte buni si chiar participa la competitii din cadrul Ministerului si nu numai, toate astea sub "steagul" Academiei.
Sportivii beneficiaza de o recunoastere a aptitudinilor si sunt priviti foarte bine in cadrul Academiei.
Nu vad nici macar un motiv pentru care sa nu-ti poti continua antrenamentele.
Reply

Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Fotbal de performanta - avantaje admitere? antalka96 1 2,318 26-03-2015, 11:10 PM
Last Post: Admin

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)