Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Admitere FR 2015
Va salut!!!
Am deschis acest topic pentru a schimba parerii, sugestii, informatii sau ori ce este folositor celor care doresc sa participe pe locurile de la FR in anul 2015 arma jandarmi sau indiferent de arma!
Va multumesc!
Potrivit Art. 45
Candidaţii pentru admiterea la învă
ţământul cu frecv
enţă redusă, efectuează contravizita
medicală şi susţin proba de verificare a cunoştinţelor, la Academia de Poliţie, în aceleaşi condiţii, la
aceleaşi date şi potrivit aceloraşi criterii aplicate candidaţilor înscrişi la forma cu frecvenţă a
programului de
studii universitare de licenţă “ordine şi siguranţă publică”, fără verificarea
aptitudinilor fizice.
din regulamentul privind organizarea şi desfăşurarea concursului de admitere la studii universitare de licenţă, în
facultăţile Academiei de Poliţie ,,Alexandru Ioan Cuza”, în anul
2015, sper ca am inteles bine ca cei care sunt pentru frecventa redusa nu sunt examinatii la proba fizica! Big Grin
Da, ai înţeles bine! Big Grin
25 locuri politie
6 locuri politie de frontiera
5 locuri jandarmi
Eu optez pentru FR jandarmi daca mai este cineva? Poate facem un schimb de parerii cu privire la materialul didactic!
probe sportive si pentru fr
Cred ca glumesti cu probele sportive, nu???
nu s a postat azi pe intrapol doar ca se vor da la inspectorate nu la academie ..
dispozitia II/804 din 07.04.2015
Da ai avut dreptate se vor sustine si probele fizice la inspectoarate dar nu reiese care sunt probele si ce bareme avem...ai idee??
nu stiu. nici eu.. zice doar priv omai 154/2004 privind activitatile de educatie fizica si sport in mai pentru categoria de solicitare fizica"normala"

Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Admitere 2015 Vlad 306 117,762 02-08-2015, 12:20 AM
Last Post: Vlad

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)