Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ziua Portilor Deschise 2015
"Academia de Poliţie „Alexandru Ioan Cuza” organizează ZIUA PORŢILOR DESCHISE, joi, 09 aprilie 2015, între orele 1000-1500, la sediul din Aleea Privighetorilor nr. 1A, sector 1. Acest eveniment este destinat tuturor celor interesaţi să ne vadă la noi „acasă”. Prin această acţiune dorim să dăm posibilitatea liceenilor de a fi informaţi cu privire la oferta educaţională a facultăţilor Academiei de Poliţie şi de a cunoaşte în mod direct condiţiile de studiu, cazare şi recreere pe care instituţia noastră le oferă. Cu acest prilej vor fi organizate vizite în amfiteatre, laboratoare, spaţii de cazare şi prezentarea unor exerciţii demonstrative. Participarea la acest eveniment cu cel puţin 20 de elevi din partea instituţiei dumneavoastră ne-ar onora în mod deosebit, fapt pentru care vă rugam respectuos a ne confirma participarea persoanelor ce vor să viziteze Academia la telefonul nr. 021.3100606 până la data de 07.04.2015. "

Deci este cineva interesat sa mearga? Cine vrea sa vina sa raspunda pe acest topic si poate ne strangem minim 20 Big Grin
                                 " BONA FIDE "
Nu este neapărat nevoie să vă strângeţi 20 ca să puteţi intra. Veţi fi oricum incluşi într-un grup mai mare..
(24-03-2015, 09:10 AM)Simplu11 Wrote: Nu este neapărat nevoie să vă strângeţi 20 ca să puteţi intra. Veţi fi oricum incluşi într-un grup mai mare..

Multumesc pt. informatie !
                                 " BONA FIDE "
Pot sa vin si singur, defapt cu mama / tata / sora ?!

In caz ca nu am cu ce sa vin faceti si voi un video cu "turu" ?
Cine iti face turul ?
Iti prezinta cam tot ?
Se face exercitiu demonostrativ..? 
O sa fie ceva gen :  https://www.youtube.com/watch?v=sYMJ-VRfdao ?
In 2014 de ce nu a fost exercitiu dem
(26-03-2015, 08:22 PM)MAlexandru Wrote: Pot sa vin si singur, defapt cu mama / tata / sora ?!

Cine iti face turul ?
Iti prezinta cam tot ?
Se face exercitiu demonostrativ..? 
O sa fie ceva gen :  https://www.youtube.com/watch?v=sYMJ-VRfdao ?
In 2014 de ce nu a fost exercitiu dem

Fara suparare!Da ce importanta are?Daca vrei te duci, daca vrei nu te duci!Acolo te duci sa iti faci o idee daca e de tine sau nu, sa nu te trezesti admis si ca ai muncit degeaba si apoi sa te razgandesti.

Sa nu-mi zici ca daca nu au loc demonstratii care sa fie cu mascati, nu mai dai la academie.Pana mea, inveti, intri, faci o facultate devi ofiter, iei salariu bunicel, iti asigur un trai decent si aia e, ca de la mai multe nu te poti astepta, sperand ca poate avansezi sau ti-e mai bine asa.
Am inteles ca aici e libertate mai mare de exprimare ca la politisti.ro da acuma, sa stai sa pui tot felul de intrebari care poate nici nu fac obiectul, e pierdere de timp, cand te poti axa pe criteriile de recrutare, acumularea de informatii obiective care sa iti fie benefice in procesul de derulare a recrutarii ori combaterea unor eventuale impedimente la examene.Da cagulele sunt de la NIKE sau PUMA? (nici nu stiu daca exista).Daca vrei materiale...keep me posted!
Bafta si sper sa-mi fie cu iertare!!!
P.S. - abia acum am vazut ca esti pt. promotia 2017!Pana atunci tine-te de scoala si prin 2016 revin-o!Ca doar nu te-oi pregati de acuma, nu de alta da' uiti tot, iar procurarea de material o poti face din ultimele 6-9 luni.
Salut
Nu am deschis un topic doar sa aflu daca va exista o demonstratie, ci doar a fost o curiozitate.
Intrebarile mele la care nu am primit raspuns :

Cine iti face turul ?
Iti prezinta cam tot ?
(27-03-2015, 03:15 PM)MAlexandru Wrote: Salut
Nu am deschis un topic doar sa aflu daca va exista o demonstratie, ci doar a fost o curiozitate.

Cine iti face turul ?
Iti prezinta cam tot ?
 DE FAPT, nu stiu daca ar putea cineva sa iti furnizeze in detaliu si amanunt astfel de aspecte.Poate doar cine a fost a in anii trecuti.
 Insa am sa incerc sa imi dau cu presupusul.
 Avand in vedere faptul ca ai peste 14 ani, in baza unei carti de identitate, te poti prezenta si singur (pentru ca pe tine te vizeaza oferta lor  educationala iar impactul tre' sa fie asupra ta), dar daca vrei sa vii cu familia cu atat mai bine.
 Nu o sa existe cineva care sa faca un video cu turul, si asta nu pentru ca nu ar vrea, ci mai degraba pentru ca probabil nu cred ca are acces in interior cu aparatura de filmat, altfel sigur gaseam ceva pe internet.Daca vor, pun ei pe site.Dar cine este interesat se duce personal si vede ce si cum (insa acum depinde si de distanta).
Nu ai de unde sa stii cine va face turul sau daca o sa fie comandant de ex., si nu vad ce importanta are, dar sigur o sa stie ce face, si sunt convins ca o sa prezinte, esentialul, ariile de interes si punctele de atractie majora, conform cu oferta lor educationala, care sa atraga cat mai multi cadeti.
Nu stiu daca ti-am fost de mare folos, dar macar am incercat.Eu din fericire am sa ma duc anul acesta pentru prima data, si am sa postez aici detalii despre eveniment.Poate reusesc sa si filmez ceva.BAFTA
(27-03-2015, 04:55 PM)George Mihaiu Wrote:
(27-03-2015, 03:15 PM)MAlexandru Wrote: Salut

Cine iti face turul ?
Iti prezinta cam tot ?
 DE FAPT, nu stiu daca ar putea cineva sa iti furnizeze in detaliu si amanunt astfel de aspecte.Poate doar cine a fost a in anii trecuti.
 Insa am sa incerc sa imi dau cu presupusul.
 Avand in vedere faptul ca ai peste 14 ani, in baza unei carti de identitate, te poti prezenta si singur (pentru ca pe tine te vizeaza oferta lor  educationala iar impactul tre' sa fie asupra ta), dar daca vrei sa vii cu familia cu atat mai bine.
 Nu o sa existe cineva care sa faca un video cu turul, si asta nu pentru ca nu ar vrea, ci mai degraba pentru ca probabil nu cred ca are acces in interior cu aparatura de filmat, altfel sigur gaseam ceva pe internet.Daca vor, pun ei pe site.Dar cine este interesat se duce personal si vede ce si cum (insa acum depinde si de distanta).
Nu ai de unde sa stii cine va face turul sau daca o sa fie comandant de ex., si nu vad ce importanta are, dar sigur o sa stie ce face, si sunt convins ca o sa prezinte, esentialul, ariile de interes si punctele de atractie majora, conform cu oferta lor educationala, care sa atraga cat mai multi cadeti.
Nu stiu daca ti-am fost de mare folos, dar macar am incercat.Eu din fericire am sa ma duc anul acesta pentru prima data, si am sa postez aici detalii despre eveniment.Poate reusesc sa si filmez ceva.BAFTA
O sa ma duc si eu anu asta Big Grin
Si la mine e prima oara sper sa filmez ceva.
Mesajele se vor muta in subiectul existent. Nu era nevoie sa deschizi altul.

Cu filmatul ma indoiesc ca veti avea voie si nici poze nu veti putea face peste tot, ci doar in cadrul unui traseu prestabilit. Asta pentru ca exista zone de securitate in care accesul cu aparate foto sau video este interzis. Turul poate fi facut fie de catre un student, fie de catre un cadru, dar cel mai probabil va fi prima situatie. Demonstratiile nu sunt obligatorii, asta depinde de disponibilitatea oamenilor. Get used to it. Se mai faceau demonstratii si la juramant, dar la fel, depinde de noroc.
Salut ! La ce ora mergeti maine ? Trebuie neaparat confirmare la telefon sau ma pot prezenta acolo cu buletinul in mana ?
La 10 incepe,trebuie sa ai CI-ul cu tine.
                                 " BONA FIDE "

Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Ziua Portilor Deschise 2014 Admin 0 1,117 30-03-2015, 06:36 PM
Last Post: Admin
  Ziua Porților Deschise, la Academia de Poliţie „Alexandru Ioan Cuza” 2012 SSilviu 3 4,620 03-04-2012, 05:19 PM
Last Post: Admin

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)