Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Să ne prezentăm
Salut,
Eu sunt Cristi şi am zis să fiu al doilea care se prezintă (să fie altu la înaintare) sunt student anul 3 şi dacă va voi putea voi încerca să răspund la întrebări.
Reply
Buna colegu' Smile

Eu m-am prezentat si in sectiunea candidatilor 2012, dar o voi face si aici. Sunt Alexandra, studenta anul 3, si impreuna cu Cristi (si cu oricine altcineva dornic) va raspundem la intrebari in masura in care putem.
Reply
Buna, Cristi, Bubu si viitori candidati.

Numele meu este Flori si sunt o fosta candidata la Academia de Politie (ce aiurea suna). Cu toate acestea, pot oferi informatii legate de anevoiosul proces de admitere.

Mult succes candidatilor de anul acesta!
”Don’t ever let someone tell you that you can’t do something. Not even me. You got a dream, you gotta protect it. When people can’t do something themselves, they’re gonna tell you that you can’t do it. You want something, go get it. Period.” - Will Smith
Reply
Aylyn...hm...parca imi pare cunoscut numele tau...cred ca am mai vorbit, nu-i asa? Stiu ca esti o persoana competenta care poate oferi multe informatii de care au nevoie viitorii candidati >Big Grin< a treia latura de la triunghi de pe acest topic Smile
Reply
Am mutat subiectul aici şi am deschis o arie strict despre asta, poate doreşte lumea.

Eu nu zic nimic în afară de faptul că mă ocup de site şi de forum Smile Distracţie plăcută.
Reply
Buna ziua si bine v-am gasit!
Sunt Ionut iar anul acesta am sa optez pentru arma Jandarmi.

Succes si bafta incontinuare tuturor candidatilor!!
Reply
Buna tuturor, ma numesc Bogdan si sunt student in anul 2
Reply
fiind primul meu post pe aceast forum as vrea sa va salut pe toti Smile

dupa cum vad mai sus sunt 3 studeti pe aici ... ce ar fi sa ne spuneti cum ati reusit sa intrati la aceasta facultate... ce program aveati .. din ce carti invatati / faceati teste tot tot tot tot Big Grin orice detaliu conteaza..

multumesc..
Reply
Chestiunile astea se pot discuta în subiectele dedicate.
Reply
cineva din iasi?
Reply
Andreea, eleva S.N.P.A.P, fosta activitista in ale candidaturii la Academia de Politie.

Bafta si incredere in fortele proprii! Smile
Reply
Salut dragi colegi si candidati. Numele meu e Alexandru student anul I politie.
Bafta in sesiunea ce urmeaza si bafta la admitere aspirantilor
Reply
Salut.Eu sunt Adi si sunt elev in anul 2 la Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu",Boldesti.Daca aveti nelamuriri in legatura cu admitere,scoala si toate cele,cu cea mai mare placere va raspund.Big Grin
Reply
(08-04-2012, 12:19 PM)andreeab03 Wrote: Andreea, eleva S.N.P.A.P, fosta activitista in ale candidaturii la Academia de Politie.

la ce ai picat la academie daca se poate sti Smile ? and btw patrick aspirant la un loc la arma penitenciare , on a second attempt
Reply
(12-04-2012, 01:22 PM)patrick21 Wrote:
(08-04-2012, 12:19 PM)andreeab03 Wrote: Andreea, eleva S.N.P.A.P, fosta activitista in ale candidaturii la Academia de Politie.

la ce ai picat la academie daca se poate sti Smile ? and btw patrick aspirant la un loc la arma penitenciare , on a second attempt

Proba sportiva.
Reply
salutare,ma numesc Augustin vreau sa discut cu alti candidati,dati mi add la id Opricinik
in special de probele scrise vreau sa vorbesc.Am 18 ani termin liceul in Gorj,nu sunt sigur la ce "arma" dau.
Reply
Augustin, cred ca ar fi mai indicat sa discuti pe subiectele dedicate, poate sunt si altii interesati de raspunsurile care le vei primi in privat.

Salutare, ma numesc Antonie George, iar anul viitor voi da ce am mai bun pentru a deveni un cadet al Academiei.
Reply
Salut!
Ma numesc Costin si m-am inregistrat pe forumul acesta cu acelasi scop care il au cam toti pe aiciSmile
In anul 2010 am picat la proba sportiva la Academie si din cauza unor probleme in familie nu am putut incerca iar in acestia 2 ani asa ca la anul(2013) o sa dau iar. Trebuie doar sa ma impart cu timpul care il am intre munca si invatat, mai ales pentru pregatirea fizica.
Reply
Wink 
In primul rand, salutare!
Ma numesc Vlad, sunt din jud.Constanta si voi participa la examenul de admitere din 2013, in prezent fiind elev in cls. a12-a.(trist)
Multumesc celor care s-au ocupat de site-ul cadetilor. Este un site extraordinar care m-a lamurit in multe privinte! Bafta in continuare cu ceea ce faceti aici, pentru noi, viitorii cadeti.Big Grin
Reply
Buna tuturor!Smile Numele meu este Claudia , sunt din judetul Buzau si sunt eleva in clasa a XII-a .
In anul 2013 voi da admitere la Academia de Politie"Al Ioan Cuza" pentru Facultatea de politie.Heart
Felicitari celor care se ocupa de acest site pentru ca aici am gasit raspuns la multe intrebari care-mi sunt de un real folos!
Reply
Hello Smile
Eu sunt Buburuza și asta e tot ce trebuie să știți. M-am alăturat "echipei" care vă va răspunde la întrebările legate de admitere, viața în academie, viață de după și orice alte informații legate de Academia de Poliție. Informații care pot fi dezvăluite, desigur Smile)

Mult succes!!

P.S. - am mai postat foarte puțin anul trecut când încă eram studentă, dar nu am petrecut foarte mult timp aici (pe acest nou forum mă refer). Așa că pot spune că m-am "realăturat" echipei. Asta ca o mică paranteză pentru ceea ce am scris mai sus.
Reply
Salutare
Sunt Ovidiu,am incercat si anul trecut la Academie si sunt pregatit sa incerc din nou !
Reply
Buna tuturor
Sunt Madalina, sunt din Petrosani, Jud. Hunedoara si voi incerca anul acesta la Academie pe Drept sau OSP. Sunt in clasa a 12-a, deci e cam nasol cu pregatirea dar sper sa reusesc.
Reply
Salut. Ma numesc Ionescu George si anul acesta voi opta pentru Jandarmie. Le multumesc celor care au venit cu ideea de a face acest forum, care ne ajuta cu mai multe informatii privind admiterea si alte lucruri pentru Academia de Politie. Bafta tuturor participantilor de anul acesta !Smile
Reply
Ma numesc Adrian si voi participa si in vara aceasta la concursul de admitere pentru a 3 a oara dupa ce am picat la scris acum 2 ani si anul trecut la psihologic la penitenciare, dat fiind faptul ca am picat la psihologic , ma gadesc serios daca anul acesta voi mai da pentru anp sau politie , bafta tuturor candidatilor, iar pentru cei care deja au terminat as dori niste informatii cu privire la munca de ofiter jandarmerie , multumesc
Reply
Va salut pe toti care lucrati, invatati sau vreti sa ajungeti in M.A.I.
Numele meu este Romeo, sunt din Iasi si optez anul acesta pentru Sc. Agenti " Vasile Lascar " Campina.
Sunt mai nou pe acest forum, dar deja am o parere foarte buna despre el. Sunt oameni capabili sa raspunda la orice intrebare / nelamurire avem/ aveti. Bravo voua si va multumesc pentru fiecare raspuns.
PS : succes la toti si sa Ne Ajute Bunul Dumnezeu sa gasim "drumul " catre calea succesului !
intrebare .... este cineva din Iasi care opteaza pentru Campina ?
Reply
Salutare tuturor! Numele meu e Cosmin si sunt din judetul Olt. Frecventez de ceva vreme forumul asta dar de-abia acum, dupa ce am fost admis vara asta la Academia de Politie, mi-am facut cont. Smile
Reply
Salutare tuturor. Mă numesc Bianca, sunt din Braşov, încep clasa a XII-a şi voi încerca în 2014 să intru în cadrul Academiei la Drept sau OSP.
Reply
Thumbs Up 
Bună tuturor! Smile
Mă numesc Cosmina, sunt din Cluj-Napoca , la început de clasa a XII-a şi sunt foarte încântată de decizia pe care am luat-o, aceea de a participa în anul 2014 la admiterea Academiei de Poliţie.
Sunt foarte încântată de acest forum şi vreau să vă mulţumesc cu această ocazie , pentru informaţiile şi susţinerea acordată!
Reply
Buna seara !
Mai multe lucruri despre facultatea de arhivistica unde pot sa gasesc si eu ? E cineva pe aici care face parte din aceasta facultate?
multumesc.
Reply
Bună seara! Mă numesc Denis Alexandru, sunt din Galaţi şi am luat decizia de a încerca să-mi creez un viitor urmând acest "drum".  Anul acesta am terminat liceul şi doresc ca până anul urmator să aprofundez  materiile şi să mă antrenez suficient pentru a reuşi sa trec cu brio fiecare probă.
Mult succes tuturor care vor susţine probele anul acesta!
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)