Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ludmila Petrescu - Istorie, culegere de teste, Corint
Ce carte imi recomandati , care nu are prea multe greseli ?
Reply
In afara de Ludmila Petrescu, care e cea mai complexa, nu am la cunostinta alta. Asta nu inseamna sa te opresti numai la cartulia asta.
E un mare "insa".. pe undeva pe acolo, datorita faptului ca e destul de stufoasa, a cam fost gresita la tiparire, dar asta nu inseamna ca nu vei descoperi greselile, din moment ce te vei pregati temeinic din manuale.
Trateaza cartea cu seriozitate; fa fiecare punct din ea, desi ti se par banale unele.
Reply
Ludmila Petrescu aceasta o am si eu
Reply
Cartea doamnei Petrescu este foarte buna, cuprinde foarte multe detalii, pe care exersand ti le insusesti mai bine.

http://www.librarie.net/p/119345/ISTORIE...-TIP-GRILA
Reply
Este buna si cartea"Maria Ochescu ", editura art ? sinteze istorie
Reply
Orice carte e buna. Cat timp gasesti temele din programa de admitere, nu-i problema.
E bine sa folosesti cat mai multe, in felul asta te obisnuiesti cu modalitati diferite de redactare, capcane, etc. Lucreaza pe orice ai ocazia.
Cartea doamnei Petrescu are, intr-adevar, cateva greseli de tiparire, dar sunt usor de observat, presupunand c-ai trecut macar o data prin materie.
"I know myself like the back of my hand. I can predict my every reaction." - Mr. Nobody
Reply

Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Culegeri de teste istorie Alexandru0818 2 2,383 08-04-2016, 08:34 PM
Last Post: Alexandru0818
  Lista culegeri teste istorie Mihayl 3 4,289 10-04-2015, 07:49 PM
Last Post: Mihayl
  Mihai Manea, Leonard Ilie - Teste de istorie, Corint jdavis1791 3 3,648 15-04-2014, 08:27 PM
Last Post: Anamaria

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)