Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Locuri Academia de Politie 2015
Invatamant cu frecventa:

Drept : 100

OSP-Politie: 250( 5 romi,3 magh.,2 a.m.)

OSP-Frontiera:60( 2 romi.,2 magh.,2 a.m.)

OSP-Jandarmi:50 (2 romi,2 magh.,1 a.m.)

OSP-Penitenciare:45 ( 5 Rep.Moldova)

Pompieri: 50 (5 Rep.Moldova, 10 Palestinieni,1 romi)

Arhivistica: 15+5 Taxa ( 2 magh., 1 a.m.)

TOTAL : 570+5 Taxa

Frecventa redusa:

Politie: 25
Frontiera: 6
Jandarmi: 5

Total: 36

Total general: 606+5 Taxa 
                                 " BONA FIDE "
Sursa?
http://www.academiadepolitie.ro/root/stu...202015.pdf
250 osp 65 drept.. ultima ora
(20-04-2015, 02:16 PM)diaoana Wrote: 250 osp 65 drept.. ultima ora
De unde ai aflat?
dispozitie igpr postata azi pe intrapol plus tot ce tine de organizare la nivel de ipj
Poate pune cinve linkul ca eu nu gasesc informatia .
                                 " BONA FIDE "
Cosmin e din cadrul m.a.i se va reactualiza si pe.siteul academiei curand
O mare porcarie .
                                 " BONA FIDE "
porcarie neporcarie ..ce a fost pe site era doar propunere azi a venit totul oficial
Am o intrebare pentru cine cunoaste. Daca m-am inscris pe locurile speciale pt romi de la OSP si am media ma mica decat ultima celor inscrisi pe aceste locuri dar mai mare deca ultima celor inscrisi pe cele 250 de locuri normale voi intra, sau aceste 5 locuri speciale sunt cuprinse in cele 250?
Sansele ca toate cele 5 locuri de rromi sa fie ocupate cu medii mai mari decat mediile etnicilor romani sunt, statistic, aproape nule.
Ipotetic vorbind, din punct de vedere moral ar fi gresit ca o persoana inscrisa pe locurile pentru rromi sa ocupe un loc destinat etniei romane. Totusi, moralitatea si regulamentele nu sunt mereu corelate asa ca se prea poate sa existe aceasta facilitate recunoscuta minoritatilor.
"I know myself like the back of my hand. I can predict my every reaction." - Mr. Nobody
Sincer nici mie nu mi s-ar parea corect, din punct de vedere etnic, dar in viata nu totul e corect...
Oricum din cate am vazut anu trecut au fost parca 7 locuri si s-au ocupat doar 4 sau 5 si cu ocazia asta vreau sa te intreb inca ceva. Este adevarat ca cei care obtin media sub 5 nu intra pe niciun loc fie special sau normal? Si daca da, ce se intampla cu locurile ramase...?
Trebuie vazut daca se mentioneaza situatia asta in metodologia de admitere.

Cel mai probabil locurile vor ramane neocupate, existand posibilitatea organizarii unei a doua sesiuni de admitere special pentru ocuparea locurilor respective (cum a existat acum cativa ani o admitere pentru locurile destinate maghiarilor).

Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Academia de Politie si alta facultate simultan brdan18 15 6,003 30-07-2015, 01:26 PM
Last Post: bimilit
  locuri jandarmerie 2015 Stefanut 1 1,364 26-05-2015, 08:47 AM
Last Post: Admin
  Ziua Porților Deschise, la Academia de Poliţie „Alexandru Ioan Cuza” 2012 SSilviu 3 4,620 03-04-2012, 05:19 PM
Last Post: Admin

Forum Jump:

Users browsing this thread: 2 Guest(s)