Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lista culegeri teste istorie
Imi poate recomanda si mie cineva va rog frumos cateva edituri(chiar si autorii daca-i stie) de carti de teste grila pentru istorie?Macar 4 edituri sau chiar mai multe,teste sa am.Multumesc anticipat.
Reply
Am mutat mesajul intr-un subiect nou, poate reusim sa adunam o lista de culegeri cu teste grila la istorie.

Voi adauga ulterior subiectul si in index.
Reply
Ed. Nomina - Mihai Manea - Istorie. Culegere de teste pentru admiterea la Academia de Politie.
Ed. Corint - Ludmila Petrescu - Istorie. Culegere de teste pentru admiterea la Academia de Politie
Ed. Sigma - Vasile Ionescu - Istorie. Teste Grila pentru admiterea la Academia de Politie [ asta are si niste cronologii faine]
Ed. Humanitas - Mihaela Olteanu - Teste de istorie pentru admiterea la Academia de Politie si SNSPA
Ed. Carminis - Paul Didita - Evaluare prin teste grila [asta are pentru toate probleme, nu doar pentru istorie]

Sunt o multime de carti cu teste grila, nu te limita la ce-am enumerat eu.
Personal, cel mai bine am lucrat pe Corint, Sigma si Humanitas.
"I know myself like the back of my hand. I can predict my every reaction." - Mr. Nobody
Reply
Kroko multumesc.Cei care mai stiu si alte culegeri ii rog sa posteze.
Reply

Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Culegeri de teste istorie Alexandru0818 2 2,374 08-04-2016, 08:34 PM
Last Post: Alexandru0818
  Ludmila Petrescu - Istorie, culegere de teste, Corint al3x.al3x08 5 5,199 16-03-2016, 07:50 PM
Last Post: Kroko
  Culegeri teste gramatica danistefan 0 1,831 22-04-2015, 03:44 PM
Last Post: danistefan
  Mihai Manea, Leonard Ilie - Teste de istorie, Corint jdavis1791 3 3,635 15-04-2014, 08:27 PM
Last Post: Anamaria

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)