Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cand sa vin?
Un prieten care a dat anu trecut mi-a spus sa ma duc luni ca duminica sunt prea multi, e nebunie acolo, e mai bine luni?
Se sta mult la coada? Banuiesc ca au mai verificat si ei dosarele de cand le-au primit si ar trebui sa mearga repede....
La cum tratezi tu problema,daca cumva ajungi in academie dupa admitere,putem sa ne asteptam sa pui intrebari de genu' Big Grina' chiar tre sa ma scol la 6?Nu pot la 6:15 macar ?
Revenind,stai la coada cat e necesar,tu crezi ca tot procesul asta al admiterii e usor?E pe baza de sacrificii,iti trebuie rabdare,ceva nervi.Eu cred ca nu esti pregatit pentru ce urmeaza la admitere si dupa ea,in caz de succes.
@alex1_986, daca poti sa-ti faci viata mai usoara, de ce sa te complici?
Intr-adevar, in a doua zi e mult mai lejer. Problema principala e ca vin toti cu parintii si incurca circulatia p-acolo. Din pacate se sta destul de mult la coada in prima zi. Aparent, unii sunt mai smecheri si se baga-n fata, c-asa-i romanul iar aspirantul calitatii de ofiter nu face exceptie de la asta...
"I know myself like the back of my hand. I can predict my every reaction." - Mr. Nobody
Kroko, ceva informatii proaspete ne poti da? Si inca o intrebare : nu ai cumva graficul de concurs ??
As vrea eu s-am relatiile alea.
Eu va vorbesc din experienta mea din anii trecuti, acum sunt acasa; practica in localitatea de domiciliu.
Depinde ce informatii vreti si daca sunt de interes public. Mi-e greu sa fac o sinteza cu tot ce stiu despre admitere...
"I know myself like the back of my hand. I can predict my every reaction." - Mr. Nobody
Vorbeam de graficul acela cu probele sportive pt ca scrie in instructaj ca e pe versoul pliantului si la avizierul Academiei, dar nu apare pe instructaj. Eu sunt curios de numarul de candidati si cum se va sustine scrisul in doua zile?! Mai poti da tu alte detalii care crezi ca-s mai semnificative.
Il am pe cel de anu' trecut, daca te ajuta cu ceva Smile).
O sa primiti graficul de anul acesta in ziua inscrierii, alaturi de legitimatia de concurs. Pe legitimatie o s-aveti scris numarul grupei de concurs iar pe grafic o sa puteti identifica ziua si ora in care sunteti programati.
Nu am cunostinta de cum s-ar putea desfasura examenul in doua zile. Probabil e reglementata undeva desfasurarea acestuia dar eu n-am acces la asemenea documente. De asemenea, ma-ndoiesc sa ramana atatia candidati dupa proba sportiva incat sa depaseasca pe deplin capacitatea Academiei de a organiza concursul de admitere. Sunt destule sali incat sa-ncapa toti.
(17-07-2015, 08:37 PM)Kroko Wrote: Il am pe cel de anu' trecut, daca te ajuta cu ceva Smile).
O sa primiti graficul de anul acesta in ziua inscrierii, alaturi de legitimatia de concurs. Pe legitimatie o s-aveti scris numarul grupei de concurs iar pe grafic o sa puteti identifica ziua si ora in care sunteti programati.
Nu am cunostinta de cum s-ar putea desfasura examenul in doua zile. Probabil e reglementata undeva desfasurarea acestuia dar eu n-am acces la asemenea documente. De asemenea, ma-ndoiesc sa ramana atatia candidati dupa proba sportiva incat sa depaseasca pe deplin capacitatea Academiei de a organiza concursul de admitere. Sunt destule sali incat sa-ncapa toti.

Ai idee,daca vin duminica dimineata pe la 7 exista posibilitatea sa nu ma inscriu in decursul acestei zile si sa fiu nevoit sa ma intorc luni?sunt din cta si vroiam sa fiu sigur daca imi iau bagaju cu mine sau nu..
Ma-ndoiesc. Nu cunosc numarul de candidati de anul acesta dar in anii trecuti nici macar ultimii n-au asteptat mai mult de 3-4 ore.
Oricum, nu cred ca se pune problema sa fii nevoit sa stai peste noapte.

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)