Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sa dau si la subofiteri?
Concurenta e foarte mare si nu sunt convins ca intru la Academie si nu sunt decis daca sa dau si la o scoala de agenti, mi se pare chiar atractiva pentru ca termin dupa 2 ani... Diferentele de salariu sunt mari?
Recent s-a discutat pe forum treaba asta.
1.Nu exista ca nu's capabil,nu's convins,si de-astea,daca ai pus mana pe carte,ajungi la academie si vei fi ofiter.
2.Daca te duci la agenti,si termini mai repede,cum zici tu,in 2 ani,vei face fix nimic,fiindca la agenti sunt neajunsuri tone,munca enorma,pe mai multe compartimente,multe responsabilitati asadar.
3.Salariul e mai mare la ofiteri,dar nu cu mult din ce stiu eu,dar daca te duci in politie pentru salariu,ti-ai gresit cariera.

Concluzia generala:
Stai acasa si invata daca se lasa cu esec anul asta,si mergi iar anul viitor.
Pai n-am prea pus, am avut bacu, profilu' meu a fost mate-info... depinde de istorie Smile))
Normal ca nu vreau sa intru in politie pentru salariu, oricum nu e mare, dar si banii conteaza Big Grin
Daca nu esti pregatit la istorie cum trebuie,sansele de succes evident ca scad,depinde la ce nivel esti si la romana si limba straina,ca sa poti echilibra nota finala.Cum ziceam,vii iar la anu',daca nu reusesti acum.Nu vreau sa descurajez,dar cine vine la "bulaneala" la concurs,nu prea are sanse "sa-i iasa" treaba bine.

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)