Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FR după școala de agenti
Se poate da la Academie la FR imediat după ce am terminat școala de agenti?Sunt anul 1 la Câmpina și am înțeles că îți trebuie minim 3 ani vechime și mă gândesc serios sa renunț și sa stau acasă sa mai învăț un an dacă e reala informația..
Aa..și încă o chestie,pot da la zi după ce termin?Bănuiesc ca va trebui sa plătești școala dacă intru la zi..
Informația privind vechimea de 3 ani nu.i eronata.
Poti da si la zi cand termini, ba poti da chiar si in timpul școlarizării, nu te impedica nimeni.
Nu platesti nicio zi, întrucât in regulamentul privind admiterea se face trimitere la studiile universitare acreditate, iar in cazul de față discutam de o scoala postliceala.
(03-10-2015, 04:54 PM)Vlad Wrote: Informația privind vechimea de 3 ani nu.i eronata.
Poti da si la zi cand termini, ba poti da chiar si in timpul școlarizării, nu te impedica nimeni.
Nu platesti nicio zi, întrucât in regulamentul privind admiterea se face trimitere la studiile universitare acreditate, iar in cazul de față discutam de o scoala postliceala.

Deci după ce termin aici pot da doar la zi în primii 3 ani și nu plătesc nimic? Perfect așa Big Grin Mersi mult!
Corect, cu precizarea ca o poti face si in timpul școlarizării sub condiția plății anului aferent la scoala de agenti.
Daca vei da dupa terminarea scolii, vei plati cei doi ani de școlarizare.
Neplata de care precizam mai sus face trimitere la conditia in care urmezi o scoala postliceala si nu studii universitare, acreditate la bugetul de stat.

Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  După școală de agenti danistefan 1 749 24-03-2016, 03:49 PM
Last Post: Admin

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)